RK73H2ETTD2R00F
Mfr.Part #:
RK73H2ETTD2R00F
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1210(3225 Metric) SMD/SMT Thick Film 2 Ω 1 % 500 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)200 V
Tolerance1 %
Length3.2 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)1210
Case Code (Metric)3225
Resistance2 Ω
Power Rating500 mW
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Height700 µm
Voltage Rating200 V
Depth2.6 mm
RoHSCompliant
Military StandardNot
Schedule B8533210045
Composition(Kit Type)Thick Film
PackagingReel
Height - Seated (Max)0.7 mm